Wybór serwerów proxy do scrapingu. Zalety i zagrożenia.

Opublikowany

лип. 25-е, 2024

Temat

podręcznik

Czas czytania

10 min

Blog
Author

Autor

StableProxy

Wybór optymalnych serwerów proxy do scrapingu

Określenie najbardziej odpowiednich serwerów proxy do scrapingu może być trudne, biorąc pod uwagę różnorodność ofert od różnych dostawców. Jak zatem dowiedzieć się, które proxy będzie idealne dla naszego projektu? W tym artykule omówimy niektóre aspekty, które pomogą ci skutecznie przeprowadzić scraping.

Wprowadzenie do scrapingu

Dostępne są miliony danych w Internecie. Jednak nie wszystkie te dane są łatwo dostępne. Profesjonaliści z dziedziny marketingu zdają sobie sprawę z ważności zbierania danych. Odpowiednio wybrane dane odgrywają kluczową rolę w osiąganiu KPI i celów. Dlatego właśnie marketerzy dokładają wszelkich starań, aby zebrać niezbędną informację. To właśnie w tym pomagają im skrapery. Skrapery stały się niezbędnymi narzędziami do zbierania danych. Za pomocą nich można dokładnie przejrzeć stronę internetową i wyodrębnić informacje. Nawet duże firmy korzystają z web scraperów. Dlaczego więc inni boją się słowa "scraping"?

Zalety i ryzyka scrapingu

Scraping to kontrowersyjny temat. W rezultacie niektórzy marketerzy nie ryzykują jego włączania do swojej strategii zbierania danych. Ale jak scraping może pomóc biznesowi odnieść sukces?

Zalety

  • Pozwala firmie na bieżąco śledzić trendy na rynku i stan rynku
  • Pomaga w śledzeniu opinii klientów, umieszczaniu reklam i ogólnej efektywności rynku
  • Określa odpowiednie cechy produktu i ceny
  • Chroni takie aktywa jak prawa autorskie czy materiały chronione znakami towarowymi
  • Potwierdza rozprzestrzenianie się domeny i wydajność geograficzną w Internecie

Możliwe ryzyka

  • Strona internetowa na zawsze blokuje adres IP
  • Prawne konsekwencje dla narzędzi, serwerów proxy i ich działalności

Korzyści z scrapingu przeważają nad potencjalnymi ryzykami. Ci, którzy planują zająć się scrapingu, mogą łatwo uniknąć tych ryzyk. Jak? Odpowiedź: za pomocą serwerów proxy. Są one kluczowym elementem, który pomaga scraperom odnieść sukces.

Znaczenie serwerów proxy dla scrapingu

Serwery proxy mają szeroką gamę możliwości. Dzięki ich uniwersalnym funkcjom mogą one przynieść różne korzyści do dowolnej aktywności.

Główną funkcją serwerów proxy jest ukrywanie lokalizacji i źródła adresu IP. Pozwala to użytkownikom na wysyłanie zapytań do sieci bez ujawniania swoich rzeczywistych informacji. Możliwość zmiany lokalizacji podczas surfowania po Internecie może pomóc użytkownikom uzyskać dostęp do zawartości ograniczonej geograficznie. Dzięki tej funkcji użytkownicy mogą zbierać informacje o docelowym odbiorcy bez potrzeby fizycznej obecności w tym regionie. Pozwala to firmom śledzić, jak działają w docelowym regionie. Rozumiejąc swoją pozycję na rynku, marki mogą się udoskonalać. Serwery proxy mogą uzyskać dane, które są całkowicie zabronione. Ponieważ serwery proxy mogą omijać ograniczenia treści i geograficzne, mogą one łatwo uzyskać dostęp do stron, które są ukryte przed standardowym wyświetlaniem.

Korzystanie z serwerów proxy pomaga również maksymalizować wydajność scraperów. Zmniejsza to częstotliwość blokad. Bez serwerów proxy skuteczność scrapingu jest minimalna. Proxy zwiększają "szybkość skanowania", co pozwala pająkom zbierać więcej danych. Szybkość skanowania to liczba zapytań dozwolonych w określonym czasie. Ten wskaźnik różni się dla każdej strony internetowej.

Zapytania do sieci przekazywane przez serwery proxy pochodzą z różnych źródeł. W ten sposób skutecznie omijają one ograniczenia narzucone przez anty-bota strony internetowej. Co więcej, serwery proxy pomagają chronić pierwotny adres IP użytkownika. Jeśli strona internetowa wykryje aktywność bota, prawdziwy adres IP nie zostanie zablokowany. Dzięki serwerom proxy zwiększa się prawdopodobieństwo skutecznego scrapingu.

Serwery proxy w scrapingu

Serwery proxy są nieodłącznym narzędziem przy wydobywaniu danych z internetu. Mimo że web scrapery skutecznie gromadzą informacje, ich najlepsza praca manifestuje się w połączeniu z odpowiednim serwerem proxy.

W zależności od potrzeb twojego projektu, możesz wybierać między prywatnymi a publicznymi proxy. Jeśli twój projekt wymaga wysokiej wydajności i maksymalnego połączenia, prywatne serwery proxy będą najbardziej preferowane. Dla projektów mniejszej skali z ograniczonymi funduszami odpowiednie będą publiczne serwery proxy.

Darmowe serwery proxy do scrapingu zazwyczaj nie są zalecane. Oprócz braku gwarancji niezawodności, użytkownicy mogą również narazić swoje urządzenia na ryzyko infekcji szkodliwym oprogramowaniem. Co więcej, często stają się one narzędziem do przestępczych działań. Dzieje się tak dlatego, że darmowe serwery proxy są publiczne.

Serwery proxy do wydobywania danych z sieci

Oprócz wyboru serwerów proxy na podstawie ich wyłączności, użytkownicy powinni również określać adresy IP źródeł. Serwery proxy są podzielone na trzy kategorie:

Serwery proxy centrum danych

To najbardziej dostępne proxy. Adresy IP centrum danych są generowane na niezależnych serwerach. Często są to najbardziej praktyczne serwery proxy do wydobywania danych. Dzięki ich szybkości i konkurencyjności, użytkownicy mogą skutecznie realizować duże projekty związane ze scrapingiem. Dodatkowo, te serwery proxy nie powodują prawnych problemów w zakresie nabycia własności intelektualnej. W przeciwieństwie do stacjonarnych lub mobilnych serwerów proxy, adresy IP centrum danych nie należą do stron trzecich.

Rezydenckie serwery proxy

Rezydenckie serwery proxy zazwyczaj się zmieniają, podczas gdy serwery proxy dostawców pozostają statyczne. Ponieważ są one powiązane z podmiotami trzecimi, te serwery proxy mogą być trudne do zdobycia. Taka sytuacja sprawia, że ich koszt jest wyższy. W większości przypadków te proxy mogą dać ten sam efekt, co adresy IP centrów danych. Ale serwery proxy centrów danych są znacznie tańsze.

Mobilne serwery proxy

Są to najtrudniejsze do zdobycia i najdroższe serwery proxy. Są idealne do wykorzystania, jeśli skraper musi zbierać dane dostępne tylko na urządzeniach mobilnych.

Serwery proxy do skanowania Google i innych stron


Prawie każda strona może stać się celem dla web-skraperów. Dlatego strony implementują systemy przeciwko botom. Kiedy te boty wykryją skraping, natychmiast blokują adres IP. W zależności od konfiguracji serwera, może on zablokować określony adres IP lub cały zakres adresów IP. Jak wspomniano powyżej, serwery proxy pozwalają użytkownikom przekierowywać zapytania do różnych źródeł. Dzięki temu strony widzą wielu użytkowników zamiast jednego źródła adresu IP.

Przy wyborze najlepszego serwera proxy dla skrapingu Google i innych stron należy zwrócić uwagę na liczbę wywołań API lub zapytań, które są Ci potrzebne. Ta liczba będzie określać, jak duży powinien być puli proxy. Ekskluzywność proxy będzie również zależeć od strony docelowej. Jeżeli strona docelowa wymaga czystej historii IP, idealnym wyborem będą prywatne serwery proxy. Proxy muszą również być kompatybilne z Twoim skanerem lub skraperem. To pomoże uzyskać najlepsze wyniki. Ponadto, każde proxy powinno mieć szybki czas reakcji. Strony mogą łatwo wykryć wolne proxy.

Gdzie można nabyć proxy dla skrapingu?


Stableproxy oferuje proxy z gwarantowaną elitarną anonimowością. Możesz dowolnie wybierać z naszego puli prywatnych i publicznych proxy w dowolnym czasie. Oferujemy również dodatkową funkcję, która pozwala na żądanie zupełnie nowego puli proxy każdego miesiąca za darmo! Nigdy nie martw się, że skończą Ci się proxy podczas skrapingu.

Ekstremalnie szybkie serwery

Serwery na całym świecie z prędkością 1,000+ Mb/s

przydzielone prędkości.

Bez konfiguracji

Po prostu ustaw IP i PORT w swojej

przeglądarce.

Unikalne adresy IP

Otrzymuj adresy IP z różnych podsieci i różnych

lokalizacji.

Obsługa klienta

24/7 wsparcie na najwyższym poziomie. Sprawdź nasz

czas reakcji!

Brak reklam

Brak reklam na naszych

anonimowych serwerach proxy.

Gwarantowany dostęp

24/7/365 Dostęp do swoich serwerów proxy.

100% Kompatybilność

Działa z WSZYSTKIMI przeglądarkami i WSZYSTKIMI botami

Wsparcie dla serwerów proxy HTTP/ HTTPS.

Wysokoanonimowy

Ukryj swój IP, nie pokazując, że

korzystasz z proxy.

Przystępne ceny

Oferujemy jedne z najlepszych cen w

branży. Porównaj ceny!